زیبایی یعنی ما شدن
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مو و ریزش مو / اوزون تراپی مو چگونه انجام میشود؟

اوزون تراپی مو چگونه انجام میشود؟

کمبود اکسیژن همواره دردسرهای زیادی را برای بدن افراد به دنبال داشته است. ریشه بسیاری از مشکلات حوزه پوست و مو مربوط به اکسیژن‌رسانی ناقص به بافت‌های بدن می‌شود و طبیعتاً با افزایش این اکسیژن‌رسانی بسیاری از مشکلات به وجود آمده حل خواهد شد و افراد در آینده موهایی شاداب و قدرتمند خواهند داشت. اوزون تراپی مو یکی از روش‌های مدرن تقویت موی سر است که امروزه در بسیاری از کلینیک‌ها انجام می‌شود. اوزون تشکیل شده است از یک مولکول اکسیژن همراه با یک اتم اکسیژن اضافه که این اتم اضافه در حقیقت باعث می‌شود قدرت اکسیژن بیشتر شود. طبق بررسی‌های انجام شده اکسیژن فعال یا همان اوزون، تأثیرات بی‌نظیری در افزایش و ماندگاری مو داشته و می‌تواند به شکل مفیدی باعث کاهش ریزش موی سر شود. این روش برای کسانی که ریزش مو غیر ارثی دارند کمک شایانی به قطع ریزش و تسریع در رشد مجدد موهای از دست رفته آنها می‌کند.

طبق بررسی‌های انجام شده اکسیژن فعال یا همان اوزون، تأثیرات بی‌نظیری در افزایش و ماندگاری مو داشته و می‌تواند به شکل مفیدی باعث کاهش ریزش موی سر شود. اوزون تراپی مو برای کسانی که ریزش مو غیر ارثی دارند؛ در مطب دکتر مینا رضایی در اصفهان انجام می‌شود؛ و کمک شایانی به قطع ریزش و تسریع در رشد مجدد موهای از دست دارد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با این مرکز از طریق تماس با شماره تلفن 36681564 - 031 اقدام فرمایید.

مزایای اوزون تراپی مو

1. درمان ریزش مو

ریزش مو می‌تواند نتایج بسیاری از عوامل از جمله روند طبیعی پیری، تغییرات هورمونی، کمبود مواد مغذی و یا عوامل پزشکی و روانشناختی باشد. اوزون درمانی با تزریق مولکول‌های محلول در آب O3 که باعث تحریک تولید سلول‌های مو می‌شوند و به درمان ریزش مو کمک می‌کند. اوزون، رگ‌های خونی ریزی را که در اطراف فولیکول مو قرار دارند تقویت می‌کند، باعث جوانسازی و تقویت غده‌های مو می‌شود، گردش خون را بهبود می‌بخشد و مواد مغذی را به فولیکول‌های مو می‌رساند. همه این عوامل می‌توانند ریزش کنترل نشده مو را از بین ببرند.

2. افزایش حجم و تراکم مو

اوزون حجم و تراکم مو را افزایش می‌دهد. این روش درمانی می‌تواند تار موها را ترمیم و بازسازی کند. مو خوره را کنترل می‌کند و برای موهای نازک و حساس مفید است. همچنین بسیاری از افرادی که تحت این درمان قرارگرفته‌اند شاهد بهبود چشمگیر رشد موهای خود هستند؛ زیرا با تقویت و تغذیه فولیکول مو باعث می‌شود تار موها قوی‌تر و بیشتر رشد کنند.

3. رطوبت رسانی به مو

رنگ کردن مکرر مو باعث خشک و شکننده شدن ساقه مو می‌شود. موهای خشک و مو خوره دار مستعد شکستن و نازک شدن هستند. اوزون تراپی مو با محبوس کردن رطوبت در ساقه مو به موهای خشک و آسیب دیده کمک می‌کند. این روش درمانی بی‌نظیر ساقه مو را تغذیه می‌کند، ظاهری نرم و براق به مو می‌بخشد و باعث درمان وزی مو می‌شود. این کار برای موهای رنگ شده مفید است؛ زیرا پپتون ها پیوندهای تارهای مو و رنگ را تقویت می‌کنند تا از رنگ مو محافظت کنند.

اوزون تراپی مو

4. افزایش جریان خون در پوست سر

اوزون درمانی باعث افزایش یا افزایش جریان خون در پوست سر می‌شود. بهبود جریان خون در پوست سر باعث جوانسازی فولیکول‌های مو و تقویت رشد مو می‌شود. افزایش خونرسانی به پوست سر همچنین می‌تواند به مبارزه با عفونت‌های میکروبی پوست کمک کند.

5. مبارزه با شوره سر

شوره سر یک مشکل غیر مسری پوست سر است که با خارش شدید و پوسته پوسته شدن پوست سر مشخص می‌شود. اوزون می‌تواند پوست را با خواص ضد میکروبی قوی خود تثبیت کند. این درمان منحصر به فرد مو باعث از بین رفتن باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌شود بدون اینکه به پوست سر و مو آسیب برساند.

6. جلوگیری از سفید شدن زودرس موها

یکی از دلایل اصلی سفید شدن زودرس موها عدم تأمین مواد مغذی به اندازه کافی به فولیکول‌های مو است. اوزون درمانی می‌تواند سرعت جذب مواد مغذی توسط فولیکول مو را افزایش دهد. علاوه بر این، اوزون به نوبه خود به حفظ رنگ طبیعی مو کمک می‌کند و از سفید شدن مو در سنین جوانی جلوگیری می‌کند.

روش انجام اوزون تراپی مو

موها به کمک یک کاور در محوطه کابینی دستگاه قرار می گیرد. بخار آبی به دمای ۴۰ درجه که قابل تنظیم است در درون کابین جریان پیدا می کند. حین این فرآیند که ۴ الی ۵ دقیقه زمان می برد، فولیکول های مو تحریک شده و از سطح مو بلند شده و راه برای ورود هرگونه ماده به عمق ساقه و ریشه مو باز می شود. بعد از این مرحله با کمک امواج مافوق صوت، مولکول های آب تجزیه شده و شروع به ترکیب موکول های اکسیژن می کند و با قطع انرژی، مجدداً مولکول های o3 ناپایدار تجزیه شده و به o2 و o1 تبدیل می شوند. اتم اکسیژن که خاصیت اکسیداسیون قوی دارد از میان فولیکول های مو وارد عمق ساقه و ریشه مو می شوند و در مسیر خود حدوداً با ۸۰ الی ۸۵ درصد از عناصر مو ترکیب می شوند. این عمل باعث از بین رفتن بسیاری از میکروب ها، باکتری ها، قارچ های موجود در مو می شود. در مرحله نهایی محوطه کابین با گزینه cooling شروع به ایجاد سرما و خنک کردن ناگهانی می کند که باعث تحریک مجدد فولیکول ها و بسته شدن آنها می شود، لذا اتم اکسیژن در بافت مو محفوظ مانده و به کار خود ادامه می دهد. چنانچه موها در معرض گرمای مجدد قرار نگیرند این روند مدتی طول کشیده و اکسیداسیون متوقف نخواهد شد.

موارد منع انجام اوزون تراپی مو

نکته مهم برای انجام اوزون درمانی، در نظر گرفتن وضعیت سلامتی شماست؛ زیرا این روش برای زنان باردار و شیرده و افرادی که حساسیت پوستی شدید دارند توصیه نمی شود.

ماندگاری اوزون تراپی مو

مدت زمان ماندگاری آن نیز بسته به آسیب و نیاز موهای شما از ده روز تا چندین هفته خواهد بود.

تعداد جلسات اوزون تراپی مو

تعداد دفعات تکرار اوزون تراپی و فاصله زمانی میان این جلسات به وضعیت سلامت موها و مشکلاتی که مو با آنها درگیر است بستگی دارد.

اینستاگرام دکتر مینا رضایی

قیمت اوزون تراپی مو

اوزون تراپی مو بسته به حجم و اندازه موها هزینه متفاوتی را در بر خواهد داشت.

عوارض اوزون تراپی مو

موارد زیر شایعترین اثرات جانبی اوزون درمانی است:

  1. استنشاق تصادفی می‌تواند منجر به علائمی مانند سوزش چشم، سرفه، حالت تهوع یا استفراغ، یا سردرد ملایم در افراد بسیار حساس شود.
  2. گاهی اوقات بیمار ممکن است دچار واکنش هرکس‌هایمر شود که در طول آن بیمار ممکن است به طور موقت علائمی شبیه آنفولانزا یا بدتر شدن داشته باشدکه این مورد با ادامه درمان بهبود می‌یابد. این اثر جانبی اوزون نیست، بلکه فرایند طبیعی معالجه است که در سایر شرایط نیز دیده می‌شود.

هایفوتراپی روشی نوین برای جوانسازی و لیفت پوست است که بدون جراحی و برش بوده و با کمترین عوارض همراه است. شما می‌توانید برای رفع غبغب با هایفوتراپی به مطب دکتر مینا رضایی در اصفهان مراجعه نمایید. تلفن : 36681564 - 031


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مردوایج ، نبش چهارراه رسالت جنوبی ، مجتمع مرداویج ، طبقه 4
تلفن : 36681564 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
چگونه از آکنه پیشگیری کرده یا آن را کنترل نماییم؟چگونه از آکنه پیشگیری کرده یا آن را کنترل نماییم؟

آکنه یا جوش صورت یکی از مشکلات شایع پوست است که اغلب در نوجوانی و جوانی به سراغ افراد می‌رود. البته افراد در سنین مختلف می‌توانند درگیر جوش صورت باشند. خوشبختانه با محافظت درست از پوست و انجام برخی از تکنیک ها، می‌توان از آکنه پیشگیری کرده یا آن را کنترل نمود ... ادامه مطلب

اهمیت وعده های اصلی غذایی در داشتن تغذیه سالماهمیت وعده های اصلی غذایی در داشتن تغذیه سالم

برای داشتن اندامی مناسب و شرایط بدنی سالم، مهمترین مسئله در کنار ورزش کردن، رعایت اصول نکات تغذیه ای است. در این بحث برای نزدیک شدن به داشتن تغذیه سالم، به وعده های غذایی و اهمیت آنها می‌پردازیم ... ادامه مطلب

آر اف ترماژ چیست و چگونه موجب لاغری میشود؟آر اف ترماژ چیست و چگونه موجب لاغری میشود؟

آراف ترماژ سریع‌ترین و بی‌خطر‌ترین روش لیفت پوست است و رقیب جدی جراحی‌های لیفت شناخته می‌شود. در گذشته برای این هدف نیاز به جراحی بود؛ اما امروزه با روش‌های غیر جراحی مثل ترماژ می‌توان پوست سفت و شادابی داشت. ... ادامه مطلب

چربی سوزی با دستگاه استیمولاتور چگونه است؟چربی سوزی با دستگاه استیمولاتور چگونه است؟

دستگاه لاغری استیمولاتور با ایجاد پالس الکتریکی در بازه فرکانسی علمی معین و انتقال این پالس‌های الکتریکی به نقاط مورد نظر باعث تخریب چربی‌های انباشته‌شده و به هم چسبیده می‌شود. بعد از متلاشی کردن بافت‌های چربی و خرد شدن چربی‌های سفت شده، آنها را از طریق منفذهای پوستی خارج می‌کند. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465