زیبایی یعنی ما شدن
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مو و ریزش مو / نحوه استفاده از درمارولر برای درمان ریزش مو

نحوه استفاده از درمارولر برای درمان ریزش مو

اگر در حال تجربه طاسی، ریزش مو (آلوپسی) هستید، درما رولر می تواند کمک کنده باشد. درمارول برای تحریک رشد مو استفاده می شود و می تواند به دو روش مختلف برای کمک به کاهش ریزش مو استفاده شود. مبکرونیدلینگ به وسیله درمارول به دو طریق می‌تواند به درمان ریزش مو کمک کند؛ که این دو روش عبارتند از :

روش اول: درما رولر با استفاده از ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل یک محصول موضعی ست که فولیکول های مو را احیا می کند و باعث توقف ریزش مو و تحریک رشد مو جدید می شود.غلظت درما روبر باعث افزایش جذب هر محصول درمانی پوستی می شود (در واقع، درمارولینگ افزایش جذب دارو را از طریق پوست تا 3000٪ افزایش می دهد).استفاده از درما رولر بلافاصله قبل یا بعد از استفاده از ماینوکسیدیل به میزان قابل توجهی جذب ماینوکسیدیل را افزایش می دهد.

روش دوم: با استفاده از غلظت درمارولر بدون ماینوکسیدیل:

درما رولر می تواند رشد موهای جدید بدون استفاده از ماینوکسیدیل را افزایش دهد. برای این روش غلتک درما باعث افزایش جریان خون به فولیکول های مو می شود و پروسه بازسازی طبیعی پوست را فعال می کند. درمارولر باعث آسیب های جزئی به پوست می شود که گمان می رود این پروسه ی بهبود زخم های پوستی به تولید پروتئین سازنده فولیکول مو کمک کرده و در عین حال سبب مهار تولید پروتئینی می شود که باعث ریزش موست.

میکرونیدلینگ موی سر از جمله اقداماتی است که با بهترین نتایج در بین مراجعه کنندگان، توسط دکتر مینا رضایی، پزشک پوست در اصفهان صورت می‌گیرد. شما می‌توانید با انجام این روش، موهای زیبای خود را بازیابید و از ریزش موی مجدد نیز جلوگیری کنید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36681564 - 031 تماس حاصل فرمایید.

چگونه از درمارولر برای ریزش مو استفاده کنیم؟

(اگر از درمارولر بدون ماینوکسیدیل استفاده می کنید، دستورالعمل بالا را بدون استفاده از ماینوکسیدیل دنبال کنید). موثرترین راه درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ ، استفاده از ماینوکسیدیل با درمارولر است. برای اینکار ابتدا پوست سر خود را رول کنید، سپس منوکسیدیل را به منطقه رول شده اعمال کنید (اگر ترجیح می دهید می توانید ابتدا ماینوکسیدیل را روی منطقه درمانی استفاده کنید، سپس درمارولر در آن ناحیه رول کنید) .

درمارولر ها کانال های موقت را در پوست ایجاد می کند. این کانال ها در عرض 30 دقیقه تا یک ساعت بسته می شود، بنابراین بعد از رولینگ کردن برای به حداکثر رساندن تاثیر دارو (ماینوکسیدیل) آن را در اسرع وقت استفاده کنید.
با 2% ماینوکسیدیل شروع کنید و به صورت یک روز درمیان استفاده کنید. اگر هیچ تحریک یا عارضه جانبی را تجربه نکنید، می توانید بصورت روزانه با ماینوکسیدیل 2% یا یک روز درمیان و ماینوکسیدیل 5% استفاده کنید.

طریقه استفاده از درمارولر برای ریزش مو

درمارولر برای مو

کدام سایز درمارولر برای ریزش مو مفیدتر است؟

به نیاز شما بستگی دارد که از روش 1 (درمارولر با ماینوکسیدیل) و یا روش 2 (تنها درمارولر) استفاده می کنید.

دوره های استفاده از درمارولر برای ریزش مو؟

درمارولر 0/2 میل یا 0/3 میل را می توان هر روز یا یک روز درمیان با ماینوکسیدیل استفاده کرد (از 2% ماینوکسیدیل بصورت یکروز درمیان شروع کنید و ببینید پوست شما به ماینوکسیدیل چگونه واکنش نشان می دهد؛ اگر هیچ عارضه جانبی را تجربه نکنید، بصورت روزانه استفاده کنید). درمارولر 0/5 میل را می تواند با ماینوکسیدیل یا بدون آن 2-3 بار در هفته استفاده شود. درمارولر1 میلیمتری بدون ماینوکسیدیل استفاده می شود، می تواند هفته ای یکبار یا دوهفته ای یکبار استفاده کرد.

کدام روش استفاده از درمارولر برای ریزش مو بهتر است؟

هشدارها و اقدامات احتیاطی

نکات درمارولر برای ریزش مو

تحقیقات بالینی در مورد استفاده از درما رولر برای ریزش مو

تحقیقات نشان داده است که درما رولر در کمک به بهبود ریزش مو ( با ماینوکسیدیل و بدون آن ) موثر است.یک تحقیق آزمایشی منتشر شده در ژوئیه 2013 در مجله بین المللی Trichologyاستفاده از درما رولر با ماینوکسیدیل در مقابل استفاده از ماینوکسیدیل تنها را در 100 مرد مقایسه کرده است.نتایج نشان داد مردانی که از ماینوکسیدیل به همراه درما رولر استفاده کرده اند رشد موهای بیشتری نسبت به مردانی داشتند که از ماینوکسیدیل تنها استفاده می کردند.درما رولر باعث آسیب های جزئی به پوست می شود.تحقیقات نشان داده است که بهبود زخم می تواند سنتز پروتئینی را منجر شود که سبب تولید مو می شود.در حالی که پروتئین ریزش مو را نیز مهار می کند.

اینستاگرام دکتر مینا رضایی

آخرین تحقیقات Intercytex که توسط دکتر بیسام فرجو به عنوان محقق اصلی انجام شده نشان داده است که:

بیماران موهای جدیدی را به وجود می آورند که تنها در اثر زخمی شدن کنترل شده پوست بوجود آمده اند.این نتیجه شگفت انگیز با کار پیشگام منتشر شده توسط دکتر جورج کتسارلیز از دانشگاه پنسیلوانیا استکه متوجه شد که تحریک پروتئین Wnt توسط زخم ها، منجر به بازسازی مو می شود.زخم های ایجاد شده توسط درما رولر به طور بالقوه پروتئین Wnt را در بدن ایحاد میکند که باعث تحریک رشد شده و از ستنز پروتئین TGF جلوگیری می کند. پروتئین TGF یک پروتئین شناخته شده برای ایجاد ریزش مو است.

برای رسیدن به بهترین نتیجه‌ی هایفوتراپی بسیاری از مراکز درمانی توصیه می‌کنند در طول سال اول ۳ جلسه‌ی درمانی انجام شود. برای حفظ نتایج هایفوتراپی در سال‌های آتی نیز ۱ یا ۲ جلسه‌ی سالیانه توصیه می‌شود. تعداد جلسات بسته به درخواست شما قابل تغییر است، اما تجربه‌ی ما نشان می‌دهد که تعداد جلسات ذکر شده بهترین نتایج را حاصل می‌کنند. جهت دریافت وقت مشاوره و یا نوبت هایفو از مطب دکتر مینا رضایی در اصفهان با شماره تلفن 36681564 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مردوایج ، نبش چهارراه رسالت جنوبی ، مجتمع مرداویج ، طبقه 4
تلفن : 36681564 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
هیپنوتیزم درمانی چیست و چگونه موجب آرامش میشود؟هیپنوتیزم درمانی چیست و چگونه موجب آرامش میشود؟

هیپنوتیزم حالتی از بیداری ، آرامش ، تمرکز ، تجسم ، تصور ، ارتباط با ناهشیار یا ضمیر ناخودآگاهمان و حالتی از کنترل است تا به شما کمک کند استرس هایتان را کم ‌کنید و به آرامش رسیده و از حس و حال بهتری بهره مند شوید. ... ادامه مطلب

فعالیت فیزیکی چه اهمیتی دارد؟فعالیت فیزیکی چه اهمیتی دارد؟

فعالیت فیزیکی علاوه بر کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ها، به بهبود کیفیت خواب بهتر افراد نیز کمک می‌کند. کارکرد فعالیت‌های بدن را تنظیم کرده و به شما در ایجاد روابط دوستانه یاری می‌رساند. باعث کاهش استرس و اضطراب شده و تمرکز و اعتماد به نفس را بالا می‌برد ... ادامه مطلب

تاثیر و عوارض کربوکسی تراپیتاثیر و عوارض کربوکسی تراپی

روش انجام کربوکسی تراپی برای لاغری بسیار ساده است. پزشک گاز دی اکسید کربن را پس از بررسی دقیق بدن شما به ناحیه مورد نظر و با یک سوزن بسیار ریز به زیر پوست تزریق می‌ کند. این روش در هر جلسه تنها ۱۵ دقیقه زمان می‌ برد و شما نیاز به هیچ‌گونه بی‌حسی یا بیهوشی نخواهید داشت. ... ادامه مطلب

بوتاکس مو چیست ؟ فواید بوتاکس موبوتاکس مو چیست ؟ فواید بوتاکس مو

بوتاکس مو به منظور درمان و جوان سازی مو با پر کردن موها باعث شده که آن ها صاف و پر شوند.بوتاکس مو روشی برای درمان مو های آسیب دیده و صاف کردن مو ها است, در ادامه درباره بوتاکس مو بیشتر بخوانید. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465