زیبایی یعنی ما شدن
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / لاغری و تناسب اندام / لاغری با کرایولیپولیز چگونه است؟

لاغری با کرایولیپولیز چگونه است؟

لاغر شدن و از بین بردن چربی‌های موضعی بدن روش‌های مختلفی دارد. از ورزش و روش‌های تهاجمی مانند لیپوساکشن گرفته تا روش‌های غیرتهاجمی که هر روز طرفداران بیشتر را پیدا می‌کند. یکی از روش‌های کاملاً غیرتهاجمی برای لاغری و خلاص شدن از شر چربی‌های موضعی، روش کرایولیپولیز است. کرایولیپولیز یکی از روش‌های جدید پیکرتراشی است که باعث تخلیه چری در ناحیه شکم، پهلو و ران‌ها می‌شود.

کرایولیپولیز یک روش غیرتهاجمی است که به آرامی و به طور مؤثر چربی را از قسمت‌هایی از بدن که به رژیم غذایی و ورزش‌های معمول پاسخ نداده‌اند، حذف می‌کند. بیماران می‌توانند نتایج قابل‌توجهی که در عین حال طبیعی به نظر می‌رسند را در قسمت‌هایی که چربی اضافه دارند، به دست آورند و به‌طورکلی به بدن خود شکل زیبایی دهند. کرایولیپولیز در برداشتن چربی از شکم، پهلوها و پشت و ایجاد لاغری موضعی مؤثر است.
کرایولیپولیز همچنین به عنوان «انجماد چربی» شناخته می‌شود. نتایج روش کرایولیپولیز با استفاده از تکنولوژی پیشرفته به دست می‌آید، به گونه‌ای که بافت هدف به منظور شکستن سلول‌های چربی و از بین بردن آسان آن‌ها، بدون آسیب رساندن به بافت اطراف، منجمد می‌شود.

مطب دکتر مینا رضایی، آماده ارائه خدمات به مراجعین محترم در زمینه های پوست، زیبایی و لاغری با روشهایی مانند کرایولیپولیز می‌باشند. لطفا جهت تعیین نوبت و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مرکز پوست، مو، لیزر و لاغری دکتر مینا رضایی با شماره تلفن 36681564 - 031 تماس حاصل فرمایید.

انواع کرایولیپولیز

کرایولیپولیز در ابتدا تحت عنوان کول اسکالپتینگ (Cool Sculpting) به معنای مجسمه سازی سرد توسط شرکت Zeltiq Aesthetics Ltd به عنوان یک تکنولوژی جدید لاغری موضعی ارائه گردید. امروز روش‌های درمانی دیگری به منظور لاغری با دستگاه‌های دیگری وجود دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

3D LIPO

3D LIPO در کمال ظرافت به تلفیق دانش زیبایی پوست و امواج رادیویی و شوک درمانی و ایجاد خلأ پرداخته تا پوست شما پس از کرایولیپولیز حالت سفت بگیرد و شاهد کاهش سلولیت و بدنی ایده آل باشید.

کول اسکالپتینگ

دستگاه کول اسکالپتینگ (CoolSculpting) نام برند معروفی است که به انجماد چربی‌ها شهرت دارد و در نواحی مختلف بدن به منظور لاغری مورد استفاده قرار می‌گیرد و همان‌طور که در بالا اشاره نمودیم توسط شرکت Zeltiq Aesthetics Ltd ارائه گردیده است.

CoolTech

سیستم کاری این دستگاه به گونه‌ای است که با انجماد کنترل‌های چربی‌های نواحی مختلف بدن را از بین می‌برد. این دستگاه با استفاده از هندپیس های متنوع فرم تمامی نواحی بدن را به خود می‌گیرد و قابلیت استفاده برای تمامی نقاط را دارا می‌باشد.

لاغری با کرایولیپولیز

LipoGlaze

این دستگاه توسط شرکت Amabelle UK Ltd وارد بازار انگلیس شد و با استفاده از تکنیک انجماد چربی به روشی غیرتهاجمی سبب لاغری و اصلاح فرم بدن می‌گردد.

LipoContrast

این دستگاه توسط شرکتی اسپانیایی تحت عنوان CLINIPRO عرضه گردید و با شوک حرارتی به منظور لاغری موضعی هیاهوی زیادی به پا کرد. مکانیزم دستگاه به گونه‌ای است که برای هدف قرار دادن چربی‌های موضعی دمای سرد و گرم را تلفیق می‌نماید و به لیپولیز اختلاف حرارتی معروف می‌باشد.

ProShock Ice

ترکیب انجماد چربی با شوک درمانی یک روش جدید برای داشتن بدنی ایده آل می‌باشد که در پی آن چربی‌ها و همچنین سلولیتهای بدن کاهش پیدا می‌کند. این تکنولوژی توسط شرکت Promoitalia ارائه گردیده است.

نحوه‌ی انجام لاغری با کرایولیپولیز

در این روش غیر جراحی که موجب کاهش چربی‌های موضعی می‌شود، از سرمای زیاد برای فریز کردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود که این کار به تدریج موجب مرگ این سلول‌ها می‌شود. در این روش زیر نظر پزشک، سر اپلیکاتور دستگاه روی قسمت مورد نظر از بدن قرار داده می‌شود. سپس دمای بافت چربی زیر پوست کاهش پیدا می‌کند. تکنولوژی کرایولیپولیز بسیار منحصر به فرد است و در آن از امواج رادیوفرکوئنسی یا اولتراسوند استفاده نشده است.

سر اپلیکاتور این دستگاه به طور انتخابی، سلول‌های چربی در ناحیه مورد نظر را هدف قرار می‌دهد و برای مدت زمان مشخص و کنترل شده‌ای به آن‌ها سرما اعمال می‌کند. انجام این کار هیچ نیازی به اعمال بیهوشی موضعی یا بی‌حسی ندارد و همچنین از هیچ برش در پوست یا بخیه استفاده نمی‌شود. سرمای اعمال شده تنها بافت چربی‌ را هدف قرار می‌دهد و هیچ آسیبی به سطح پوست، سایر بافت‌های اطراف بافت چربی و رگ‌های خونی وارد نمی‌کند. ممکن است در ابتدا کمی پوست قرمز و بی‌حس شود که موقتی است و ظرف چند ساعت برطرف می‌شود. این کار در مطب پزشک انجام می‌شود و بلافاصله بعد از اتمام جلسه‌ی درمانی، بیمار می‌تواند به انجام کارهای روزمره خود بازگردد.

فواید کرایولیپولیز

بهترین فایده کرایولیپولیز این است که سلول‌های چربی را به صورت کامل از بین برده و از بدن خارج می‌کند؛ یعنی اینکه سلول‌های چربی دیگر نمی‌توانند برگردند و با افزایش وزن هم بزرگ نمی‌شوند. کم خطر بودن و ایمن بودن این روش ثابت شده است. این روش یک نوع درمان سرپایی محسوب می‌شود و هیچ‌گونه زخمی روی پوست قرار نمی‌گیرد. نتایج کرایولیپولیز کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و احتمال افزایش وزن مجدد هم کم است. در این روش پوست بدن هیچ‌گونه آسیبی نمی‌بیند و خطر فرو رفتن یا افتادن پوست بسیار کم است. چون سلول‌های چربی به صورت مساوی برداشته می‌شوند

کاندیدای مناسب برای روش کرایولیپولیز

افرادی که چاقی موضعی دارند و نه اضافه وزن زیاد برای این روش مناسب‌تر هستند. کرایولیپولیز جهت درمان چاقی کاربرد ندارد و فقط جهت کاهش حجم چربی‌های موضعی مثل پهلوها، ران‌ها، شکم، بازوها و کمر استفاده می‌شود. این روش برخلاف لیپوساکشن در بیماری‌های قلبی عروقی و کبدی و کلیوی نیز قابل انجام است.
با توجه به حجم انبوه دستگاه‌های کرایولیپولیزی که اخیراً وارد کشور شده است بیماران باید دقت کنند که از این دستگاه فقط در مراکز درمانی معتبر و تخصصی استفاده کنند. دستگاه‌ها بسیار متفاوت بوده و بنابراین اثربخشی آنها هم کاملاً متفاوت است. دستگاهی واقعاً مؤثر است که هم از واکیوم و هم سرمای 10- درجه سانتیگراد در آن استفاده شود و این مشخصات را در کاتالوگ دستگاه می‌توان به راحتی مطالعه کرد. البته منوط به اینکه نام دستگاه و شرکت سازنده را بدانید دستگاه‌هایی که دمای 10- سانتیگراد نداشته باشند و یا بدون وکیوم باشند اثربخشی ندارند.

ادرس اینستاگرام دکتر مینا رضایی

نواحی تحت انجام لاغری با کرایولیپولیز

با استفاده از روش کرایولیپولیز می‌توان به نحوی، چربی‌های موضعی در نواحی زیر را درمان نمود:

  1. پهلو‌ها
  2. لاغر کردن داخل ران، بیرون ران و پشت ران
  3. بازو‌ها
  4. بالای شکم و پایین شکم
  5. کمر
  6. باسن
  7. گردن و غبغب

نتایج لاغری با کرایولیپولیز

طی دوره‌ی بعد از جلسه‌ی درمانی، بدن شما به تدریج سلول‌های چربی از بین رفته را دفع می‌کند. بسیاری از پزشکان، به منظور تسریع روند حذف سلول‌های چربی توسط سیستم لنفاوی، به بیماران خود توصیه می‌کنند که بعد از جلسات درمانی تا جای ممکن ورزش کند و آب بنوشند (حتی بلافاصله بعد از جلسه‌ی درمانی). همچنین توصیه می‌شود که ناحیه مورد نظر بعد از درمان، ماساژ داده شود. بعد از این که سلول‌های چربی توسط سیستم لنفاوی جذب شدند، به تدریج توسط متابولیسم طبیعی بدن دفع می‌شوند و در نتیجه حجم چربی در ناحیه مورد نظر کاهش یافته و بدن شما فرم بهتری پیدا می‌کند. البته در نظر داشته باشید که، درست است که شما بعد از چند هفته شاهد نتایج درمان خود خواهید بود، اما روند حذف سلول‌های چربی تا چندین ماه همچنان ادامه خواهد داشت. (۲ تا ۳ ماه)

نمی‌توان تعداد جلسات موردنیاز را از پیش تعیین کرد، چراکه پزشک باید بعد از ارزیابی دقیق وضعیت شما، یک برنامه‌ی درمانی مناسب با شرایط شما تعیین کند که کاملاً به شرایط خاص شما منطبق است.

مطب دکتر مینا رضایی در اصفهان با ارائه خدمات رژیم درمانی، و بکارگیری روشهایی برای لاغری مانند استفاده از جی فایو در خدمت مراجعین گرامی می‌باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36681564 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مردوایج ، نبش چهارراه رسالت جنوبی ، مجتمع مرداویج ، طبقه 4
تلفن : 36681564 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
داروها و اقدامات مفید در مشکلات پوستیداروها و اقدامات مفید در مشکلات پوستی

به دلیل شرایط آب و هوایی، استرس ها، مشکلات هورمونی و غیره گاهی ممکن است پوست دچار مشکلات و آسیب هایی شود که در این شرایط نیاز به انجام برخی اقدامات و مصرف بعضی از داروها می‌باشد ... ادامه مطلب

نانو بوتاکس مو RICHEE صافی و احیای مونانو بوتاکس مو RICHEE صافی و احیای مو

بوتاکس مو اساساً موجب تجدید بنا و پر شدن هرگونه سوراخ در فیبر های مو می‌ شود و ظواهر موی را قابل انعطاف، درخشنده و جوان‌ تر می‌ نمایند. ... ادامه مطلب

برای درمان و بهبود چه بیماریهایی از هیدروتراپی استفاده میشود؟برای درمان و بهبود چه بیماریهایی از هیدروتراپی استفاده میشود؟

هیدروتراپی یکی از روشهای درمان است که از نظر انجام دارای تنوع بسیاری است از بیمارانی که میخواهند توانایی و عملکرد خود را بالا ببرند در کل بیماری هایی که با آب درمانی درمان میشوند را هیدروتراپی یا آب درمانی می‌گویند ... ادامه مطلب

علت های ریزش مو چیست؟علت های ریزش مو چیست؟

جهت یافتن علت ریزش موی خود حتما به پزشک مراجعه کنید. یکی از رایج ترین علت های ریزش مو در بانوان و آقایان، ریزش مو به دلایل ارثی است. اگر در خانواده ی خود سابقه ی ریزش مو داشته باشید احتمال اینکه شما نیز دچار ریزش مو شوید بالا است ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465