زیبایی یعنی ما شدن
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مو و ریزش مو / اوزون تراپی مو چیست و چه مزایایی دارد؟

اوزون تراپی مو چیست و چه مزایایی دارد؟

کمبود اکسیژن همواره دردسرهای زیادی را برای بدن افراد به دنبال داشته است. ریشه بسیاری از مشکلات حوزه پوست و مو مربوط به همین اکسیژن‌رسانی ناقص به بافت‌های بدن می‌شود و طبیعتاً با افزایش این اکسیژن‌رسانی بسیاری از مشکلات به وجود آمده حل خواهد شد و طبیعتاً افراد در آینده موهایی شاداب و قدرتمند خواهند داشت. اوزون تراپی مو یکی از روش‌های مدرن تقویت موی سر است که امروزه در بسیاری از کلینیک‌ها انجام می‌شود. اوزون تشکیل شده است از یک مولکول اکسیژن همراه با یک اتم اکسیژن اضافه که این اتم اضافه در حقیقت باعث می‌شود قدرت اکسیژن بیشتر شود.

طبق بررسی‌های انجام شده اکسیژن فعال یا همان اوزون، تأثیرات بی‌نظیری در افزایش و ماندگاری مو داشته و می‌تواند به شکل مفیدی باعث کاهش ریزش موی سر شود. اوزون تراپی مو برای کسانی که ریزش مو غیر ارثی دارند؛ در مؤسسه کوچینگ سلامت سوشانس انجام می‌شود؛ و کمک شایانی به قطع ریزش و تسریع در رشد مجدد موهای از دست دارد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با این مرکز از طریق تماس با شماره تلفن 36681564 - 031 اقدام فرمایید.

مزایای اوزون تراپی مو

1. درمان ریزش مو

ریزش مو می‌تواند نتایج بسیاری از عوامل از جمله روند طبیعی پیری، تغییرات هورمونی، کمبود مواد مغذی و یا عوامل پزشکی و روانشناختی باشد. اوزون درمانی با تزریق مولکول‌های محلول در آب O3 که باعث تحریک تولید سلول‌های مو می‌شوند و به درمان ریزش مو کمک می‌کند. اوزون، رگ‌های خونی ریزی را که در اطراف فولیکول مو قرار دارند تقویت می‌کند، باعث جوانسازی و تقویت غده‌های مو می‌شود، گردش خون را بهبود می‌بخشد و مواد مغذی را به فولیکول‌های مو می‌رساند. همه این عوامل می‌توانند ریزش کنترل نشده مو را از بین ببرند.

۲. افزایش حجم و تراکم مو

اوزون حجم و تراکم مو را افزایش می‌دهد. این روش درمانی می‌تواند تار موها را ترمیم و بازسازی کند. مو خوره را کنترل می‌کند و برای موهای نازک و حساس مفید است. همچنین بسیاری از افرادی که تحت این درمان قرارگرفته‌اند شاهد بهبود چشمگیر رشد موهای خود هستند؛ زیرا با تقویت و تغذیه فولیکول مو باعث می‌شود تار موها قوی‌تر و بیشتر رشد کنند.

اوزون تراپی مو

۳. رطوبت رسانی به مو

رنگ کردن مکرر مو باعث خشک و شکننده شدن ساقه مو می‌شود. موهای خشک و مو خوره دار مستعد شکستن و نازک شدن هستند. اوزون تراپی مو با محبوس کردن رطوبت در ساقه مو به موهای خشک و آسیب دیده کمک می‌کند. این روش درمانی بی‌نظیر ساقه مو را تغذیه می‌کند، ظاهری نرم و براق به مو می‌بخشد و باعث درمان وزی مو می‌شود. این کار برای موهای رنگ شده مفید است؛ زیرا پپتون ها پیوندهای تارهای مو و رنگ را تقویت می‌کنند تا از رنگ مو محافظت کنند.

۴. افزایش جریان خون در پوست سر

اوزون درمانی باعث افزایش یا افزایش جریان خون در پوست سر می‌شود. بهبود جریان خون در پوست سر باعث جوانسازی فولیکول‌های مو و تقویت رشد مو می‌شود. افزایش خونرسانی به پوست سر همچنین می‌تواند به مبارزه با عفونت‌های میکروبی پوست کمک کند.

۵. مبارزه با شوره سر

شوره سر یک مشکل غیر مسری پوست سر است که با خارش شدید و پوسته پوسته شدن پوست سر مشخص می‌شود. اوزون می‌تواند پوست را با خواص ضد میکروبی قوی خود تثبیت کند. این درمان منحصر به فرد مو باعث از بین رفتن باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌شود بدون اینکه به پوست سر و مو آسیب برساند.

۶. جلوگیری از سفید شدن زودرس موها

یکی از دلایل اصلی سفید شدن زودرس موها عدم تأمین مواد مغذی به اندازه کافی به فولیکول‌های مو است. اوزون درمانی می‌تواند سرعت جذب مواد مغذی توسط فولیکول مو را افزایش دهد. علاوه بر این، اوزون به نوبه خود به حفظ رنگ طبیعی مو کمک می‌کند و از سفید شدن مو در سنین جوانی جلوگیری می‌کند.

نحوه انجام اوزون تراپی مو

یکی از راه‌های تزریق اوزون به موها استفاده از دستگاه اوزون تراپی مو است. در این روش موها برای اکسیژن رسانی و قرار گرفتن در روند درمان به کمک یک کاور در محوطه کابینی دستگاه قرار گرفته، بخار آبی به دمای ۴۰ درجه با امکان تنظیم در درون کابین جریان می‌یابد. حین این فرآیند که ۴ الی ۵ دقیقه زمان می‌برد، فولیکول‌های مو تحریک شده و از سطح مو بلند شده و راه برای ورود هرگونه ماده‌ای به عمق ساقه و ریشه مو بازمی‌گردد. بعد از این مرحله با کمک امواج مافوق صوت، موکول‌های آب تجزیه شده مولکول‌های اکسیژن را با یکدیگر ترکیب می‌کند.
در ادامه کار با قطع انرژی مجدداً مولکول‌های o3 ناپایدار تجزیه شده و به o2 و o1 مبدل می‌شوند. در اوزون تراپی مو اتم اکسیژن با خاصیت اکسیداسیون قوی از میان فولیکول‌های مو وارد عمق ساقه و ریشه مو شده که این امر باعث از بین رفتن بسیاری از میکروب‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و موجود در مو می‌شود. در مرحله نهایی محوطه کابین با گزینه cooling شروع به ایجاد سرما و خنک کردن باعث تحریک مجدد فولیکول‌ها و بسته شدن آنها می‌شود، لذا اتم اکسیژن در بافت مو باقی می‌ماند و به روند اکسیداسیون خود ادامه می‌دهد.

افراد منع از اوزون تراپی مو

اوزون تراپی برای زنان باردار و شیرده، افرادی که حساسیت پوستی شدید دارند توصیه نمی‌شود.

تعداد جلسات مورد نیاز برای اوزون ‌‌تراپی مو

معمولاً برای درمان مشکلات مو با اوزون تراپی یک جلسه درمانی کفایت می‌کند و نیازی به جلسات متعدد نخواهد بود؛ اما با این وجود در بسیاری از مواقع اشخاص خود می‌خواهند که اوزون تراپی را ادامه دهند و یک و یا دو جلسه دیگر نیز آن را ادامه دهند تا تحریک بافت‌های مو بیشتر به بازسازی و ترمیم مو کمک کنند. به همین دلیل تزریق اوزون تراپی به صورت مجدد برای این دسته از افراد هیچ محدودیتی ندارد و بیمار می‌تواند از چهار مرحله درمانی برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده کند؛ اما در این صورت باید توجه داشته باشید که با افزایش تعداد جلسات، هزینه اوزون تراپی نیز برای شما افزایش پیدا می‌کند.

آدرس اینستاگرام دکتر مینا رضایی

عوارض جانبی اوزون تراپی مو

موارد زیر شایع‌ترین اثرات جانبی اوزون درمانی است:

  1. استنشاق تصادفی می‌تواند منجر به علائمی مانند سوزش چشم، سرفه، حالت تهوع یا استفراغ، یا سردرد ملایم در افراد بسیار حساس شود.
  2. گاهی اوقات بیمار ممکن است دچار واکنش هرکس‌هایمر شود، که در طول آن بیمار ممکن است به طور موقت علائمی شبیه آنفولانزا یا بدتر شدن داشته باشدکه این مورد با ادامه درمان بهبود می‌یابد. این اثر جانبی اوزون نیست، بلکه فرایند طبیعی معالجه است که در سایر شرایط نیز دیده می‌شود.

دستگاه دابلو گلد بافت‌های زیر پوست را گرم می‌کند که می‌تواند منجر به حذف سلول‌های چربی از این نقاط شود. این فرایند کاملاً غیر تهاجمی بوده و هیچ دوره نقاهتی هم ندارد. با هایفو دوبلو گلد لاغری بدن از طریق حذف چربی انجام میشود. در این روش همگام با لیفت همزمان پوست و دفع چربی به اندام زیبا و مورد نظر خود در آن موضع می‌رسید. شما می‌توانید جهت لاغری موضعی با هایفو دوبلو گلد به مؤسسه کوچینگ سلامت سوشانس در اصفهان مراجعه نمایید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با این مرکز از طریق تماس با شماره تلفن 36681564 - 031 اقدام فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مردوایج ، نبش چهارراه رسالت جنوبی ، مجتمع مرداویج ، طبقه 4
تلفن : 36681564 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تاثیر و عوارض کربوکسی تراپیتاثیر و عوارض کربوکسی تراپی

روش انجام کربوکسی تراپی برای لاغری بسیار ساده است. پزشک گاز دی اکسید کربن را پس از بررسی دقیق بدن شما به ناحیه مورد نظر و با یک سوزن بسیار ریز به زیر پوست تزریق می‌ کند. این روش در هر جلسه تنها ۱۵ دقیقه زمان می‌ برد و شما نیاز به هیچ‌گونه بی‌حسی یا بیهوشی نخواهید داشت. ... ادامه مطلب

علت های ریزش مو چیست؟علت های ریزش مو چیست؟

جهت یافتن علت ریزش موی خود حتما به پزشک مراجعه کنید. یکی از رایج ترین علت های ریزش مو در بانوان و آقایان، ریزش مو به دلایل ارثی است. اگر در خانواده ی خود سابقه ی ریزش مو داشته باشید احتمال اینکه شما نیز دچار ریزش مو شوید بالا است ... ادامه مطلب

انواع زیباییانواع زیبایی

زیبا چیزی است که از خود انسان نشات می گیرد سوژه یا خود انسان و یا آثار ساخت خود اوست لذت و سودمندی و تفکر حرف اول را می زنند در اینجا انسان خلق نمی شود بلکه خلق می کند و دقیقا از جایی الهام می گیرد که خود را بر جای او نشانده یعنی طبیعت ولی کار او پست تر از کار طبیعت است انسان خلق می کند تا لذت ببرد ... ادامه مطلب

BMI چیست؟BMI چیست؟

مهمترین مقیاس برای تشخیص اضافه وزن، شاخص توده‌ی بدنی یا BMI می‌باشد. این شاخص عموماً به منظور دسته‌بندی اضافه وزن و چاقی در بزرگسالان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که شاخص توده‌ی بدنی برای هر دو جنس و تمام سنین در بزرگسالان یکسان است، مفیدترین مقیاس اضافه وزن و سطح چاقی به شمار می‌آید ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465