دکتر مینا رضایی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / امید / راه های امیدواری بیشتر در زندگی

راه های امیدواری بیشتر در زندگی

بعضی اوقات ممکن است فرد همه‌ی امیدش به زندگی را از دست بدهد . این اتفاق ممکن است به دلیل شکست‌های متوالی در زندگی باشد . نتیجه‌ی آن ایجاد دردی وصف‌ناپذیر است . طلاق ، شکست در فعالیت اقتصادی، اخراج از کار ، از دست دادن عزیزان و...

از جمله اتفاقاتی هستند که می‌توانند امید در زندگی را از بین ببرند . در نهایت شما احساس می‌کنید به آخر خط نزدیک شده‌اید و انگیزه‌ای برای ادامه دادن ندارید !

زمانی که ما دچار شکست بزرگی می‌شویم ، بخش اعظم امیدی که کم‌کم در زندگی به دست آورده‌ایم را از دست می‌دهیم . مانند قدرت اراده ، چشمه‌ی امید ما هم می‌تواند به راحتی خشک و نابود شود . وقتی تنها کاری که پس از یک شکست بزرگ انجام می‌دهید دچار نگرانی و استرس شدن و فکر کردن به ترس‌هایتان است ، از دست دادن همه‌ی امیدتان اتفاق محتملی خواهد بود.

شکست بخشی از چرخه‌ی زندگی است . شکست به ما می‌آموزد که ما انسان‌ کاملی نیستیم . حتی اگر در اثر تصمیمات غلط یا اتفاقات بد احساس شکست کنیم ، باز هم نباید همه‌ی امیدمان را از دست بدهیم . شکست‌ها ما را برای زندگی بهتر و درخشان‌تر آماده می‌کنند . شاید این موضوع در همان روزها احساس نشود ، ولی گذر زمان برای ما اتفاقات خوبی رقم خواهد زد.

دکتر مینا رضایی بنیانگذار کوچینگ سلامت سوشانس، آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم در زمینه های پوست، زیبایی و لاغری می‌باشند. لطفا جهت تعیین نوبت و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مرکز پوست، مو، لیزر و لاغری دکتر مینا رضایی با شماره تلفن 36681564 - 031 تماس حاصل فرمایید.

با تمام این اوصاف وقتی که احساس می‌کنیم کل دنیای ما ویران شده است ، چه اتفاقی می‌افتد؟

چگونه امید را در دل‌مان زنده نگه داریم؟

چگونه در آینده در مقابل از دست دادن تمام امیدمان مقاومت کنیم؟

5 راه ساده و سرراست برای زنده نگه‌داشتن امید وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم :

ارزیابی مجدد شرایط

زندگی شبیه لنز دوربین است . هر چیزی که بر روی آن تمرکز کنیم ، برای ما واضح‌تر و واقعی‌تر به نظر می‌آید . اگر بر روی نقاط منفی تمرکز کنیم ، فقط نقاط منفی را می‌بینیم . ولی وقتی تمرکز خود را بر روی نقاط مثبت منعطف کنیم ، چیزهای مثبت بهتر دیده می‌شوند . ما همان چیزی را درو می‌کنیم که کاشته‌ایم.

وقتی که در زندگی با شکست بزرگی مواجه می‌شوید ، باید نسبت به شرایط موجود ارزیابی مجددی انجام بدهید . توجه کنید که بسیاری از افراد موفق هم بارها در زندگی طعم شکست را چشیده‌اند.

صحبت ما فقط در مورد موفقیت مالی نیست . اگر شما در پی شکست تسلیم نشوید ، موفقیت در تمام زمینه‌ها برای شما امکان‌پذیر خواهد بود . به شکست به چشم مانعی نگاه کنید که با پریدن از روی‌ آن می‌توانید به سمت موفقیت حرکت کنید . اجازه ندهید موانع سد راه شما بشوند.

کل زندگی برای شما مثل یک سفر ماجراجویانه است . فقط مقصدتان نیست که اهمیت دارد . در اهداف خود بازنگری کنید تا ببینید دقیقا هدف‌تان چیست و چرا چنین هدفی دارید . اگر دلایل شما محکم و قانع کننده بود ، نگذارید هیچ شکستی مانع راه شما بشود.

امید

قلب خود را سرشار از قدردانی و شکرگزاری کنید

شاید به نظر شما این حرف ، شعارگونه بیاید . اما بهتر است ما به جای حسرت چیزهایی که نداریم ، قدردان داشته‌های خود باشیم . ذهن‌تان چیزی را درو می‌کند که خودتان در آن کاشته‌اید . شکرگزار باشید تا ببینید زندگی‌تان چگونه تغییر می‌کند و امیدتان دوباره زنده می‌شود.

افراد زیادی در دنیا فقر ، جنگ ، قحطی ، ظلم حاکمان و انواع معلولیت‌ها را تحمل می‌کنند. وقتی که ما بر روی چیزهایی خوبی که در زندگی داریم تمرکز کنیم، می‌توانیم به جای ناامیدی، شکرگزار داشته‌های خود باشیم.

زمانی که احساس می‌کنید هیچ چیزی در زندگی ندارید که به خاطرش شکرگزار باشید ، تلاش کنید تا فهرستی از داشته‌های خود تهیه کنید . همین که زنده‌اید ، می‌توانید بخوانید ، حرف بزنید ، غذایی برای خوردن دارید و افرادی شما را دوست دارند، دلایل خوبی برای شکرگزاری هستند.

ما همیشه می‌توانیم دلیلی برای قدردانی داشته باشیم . قدردانی خصلتی است که با تمرین می‌توانیم کسب کنیم . وقتی که ما خوبی‌های دنیا را ببینیم ، امید در زندگی در ما دوباره زنده می‌شود و منتظر اتفاقات خوب در زندگی خود خواهیم بود.

بی‌طرفانه به شرایط موجود نگاه کنید

سخت‌ترین قسمت شکست و ناامیدی ، ناتوانی ما در نگاه بی‌طرفانه به شرایط است . چه ما مسبب مصیبت یا اتفاقی باشیم چه نباشیم ، نگاه بی‌طرفانه به وضعیت می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. خیلی سخت است که احساسات درونی و امیال خود را از شرایط موجود حذف کنیم.

اما وقتی که بی‌طرفانه و بدون تعصبات به شرایط نگاه کنیم ، می‌توانیم علت و تأثیر شرایط را بر روی رفتارمان شناسایی کنیم . در این زمان باید اصلاحات لازم را بر روی خودمان انجام بدهیم تا بتوانیم به هدفی که داریم ، نزدیک شویم . اگر ما بتوانیم خودمان را اصلاح کنیم و نا امید نشویم ، در نهایت به رؤیاهای خود می‌رسیم و موفق می‌شویم.

به حمایت دیگران تکیه کنید

از دست دادن همه‌ی امیدمان می‌تواند ما را ویران‌ کند . وقتی که ما قدم در مسیر آرزوهای خود می‌گذاریم ، سختی‌های زیادی برای ما پیش خواهد آمد . ولی وقتی به افرادی تکیه کنیم که از ما حمایت می‌کنند ، کمی از مشکلات ما کاسته می‌شود.

دیگران می‌توانند چشم‌اندازی از شرایط را به ما نشان بدهند که خودمان از آن غافل بوده‌ایم. هنگامی که با شرایطی بسیار سخت مواجه می‌شویم ، خانواده ، دوستان ، همکاران و سایر افراد می‌توانند از ما حمایت کنند.

آدرس اینستاگرام دکتر مینا رضایی

باور داشته باشید

گاهی اوقات باید ایمان داشته باشیم که اتفاقات خوبی در راهند . و به این درک برسیم که هر اتفاقی دلیل و حکمتی دارد و همه چیز تحت کنترل و قدرت ما نیست . اگرچه ممکن است ما همیشه حکمت یک اتفاق را درک نکنیم ولی قطعا دلیلی برای رخ دادنش وجود دارد.

هر دینی که داشته باشید ، ایمان داشتن نشان دهنده‌ی اعتماد و اطمینان‌تان به رخ دادن اتفافات خوبی است که در راهند . تکیه بر ایمان‌تان به شما کمک می‌کند تا امیدتان افزایش یابد.

شاید گفتنش ساده‌ باشد ، ولی می‌توانیم به مرور زمان امید را دل‌مان تقویت کنیم تا در مواجهه با بزرگترین مصیبت‌ها هم به طور کامل از بین نرود . چیزی که ما را نکشد ، قوی‌ترمان می‌کند . ما باید به خلقت هوشمندانه‌ی جهان اعتماد داشته باشیم . انسان‌ها فقط برای زنده ماندن آفریده نشده‌اند ، بلکه هدف خلقت آن ها کمال است.

هایفوتراپی روشی نوین برای جوانسازی و لیفت پوست است که بدون جراحی و برش بوده و با کمترین عوارض همراه است. شما می‌توانید برای جوانسازی پوست با هایفوتراپی به مرکز کوچینگ سلامت سوشانس در اصفهان مراجعه نمایید. تلفن : 36681564 - 031


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مردوایج ، نبش چهارراه رسالت جنوبی ، مجتمع مرداویج ، طبقه 4
تلفن : 36681564 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فعالیت فیزیکی مناسب هر فرد با چه ویژگی‌هایی انتخاب می‌شود؟فعالیت فیزیکی مناسب هر فرد با چه ویژگی‌هایی انتخاب می‌شود؟

تقریبا هر فردی با هر شرایطی می تواند از مزایای فعالیت فیزیکی بهره گیرد. ولی برخی شرایط جسمی ایجاب می کند فرد مواردی را هنگام فعالیت رعایت کرده و از پزشک متخصص درباره هماهنگی میزان و نوع فعالیت با توانایی‌های خویش کمک بگیرد. در ادامه به برخی از این شرایط می پردازیم ... ادامه مطلب

درباره تزریق فیلر بیشتر بدانیددرباره تزریق فیلر بیشتر بدانید

با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه‌ی پزشکی و زیبایی استفاده از مواد مختلف جهت از بین بردن چین و چروک پوست و جوانسازی آن رونق یافته است. یکی از این مواد مورد استفاده تزریق فیلر و ژل‌ است. ... ادامه مطلب

فعالیت فیزیکی مناسب برای رده سنی 18 تا 64 سالفعالیت فیزیکی مناسب برای رده سنی 18 تا 64 سال

فعالیت فیزیکی افراد بزرگسال در رده سنی 18 تا 64 سال، شامل اوقات فراغت، جابجا شدن ،راه رفتن یا دوچرخه سواری حرفه‌ای ، کارهای خانه، بازی، ورزش‌ یا تمرینات برنامه‌ریزی شده در محیط، کارهای روزمره خانواده و فعالیت‌های اجتماعی می‌باشد ... ادامه مطلب

انواع زیباییانواع زیبایی

زیبا چیزی است که از خود انسان نشات می گیرد سوژه یا خود انسان و یا آثار ساخت خود اوست لذت و سودمندی و تفکر حرف اول را می زنند در اینجا انسان خلق نمی شود بلکه خلق می کند و دقیقا از جایی الهام می گیرد که خود را بر جای او نشانده یعنی طبیعت ولی کار او پست تر از کار طبیعت است انسان خلق می کند تا لذت ببرد ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465