زیبایی یعنی ما شدن
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / لاغری و تناسب اندام / فعالیت فیزیکی مناسب برای رده سنی 5 تا 17 سال

فعالیت فیزیکی مناسب برای رده سنی 5 تا 17 سال

داشتن فعالیت بدنی و فیزیکی برای همه رده های سنی، با توجه به شرایط افراد الزامی است. کودکان و نوجوانان نیز از این قائده مستثنی نیستند. در این مطلب می‌خواهیم به بررسی نوع و میزان فعالیت فیزیکی در رده سنی 5 تا 17 سال بپردازیم. منظور از فعالیت فیزیکی در این رده سنی فعالیتی است که بچه‌ها را وادار به حرکت می‌کند و تنفس و ضربان قلب آنها را سریع‌تر می‌ کند. نمونه‌هایی از این فعالیت‌ها، بازی، ورزش، جابجا شدن، دویدن، انجام کارهای روزمره، تفریح یا تمرینات طرح‌ریزی شده در محیط خانواده، مدرسه یا در فعالیت‌های اجتماعی می‌باشد.

شرکت سوشانس به عنوان یک سازمان در زمينه صنعت سلامت و تندرستي انسان و محیط زیست با 4 زير شاخه گردشگري تندرستي، تندرستی محل كار، آب درمانی و اسپا در حال فعاليت است. کوچینگ سلامت سوشانس، یکی از مراکز مدرن و پیشرفته در اصفهان است که با ارائه خدمات رژیم درمانی، و بکارگیری روشهایی برای لاغری در خدمت مراجعین گرامی می‌باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36681564 - 031 تماس حاصل فرمایید.

مزایای فعالیت فیزیکی

فعال بودن از لحاظ فیزیکی برای تندرستی بچه‌ها مفید بوده و راه مناسبی برای دوست‌یابی آنها شمرده می‌شود. همچنین موجب رشد فیزیکی و مهارت‌های اجتماعی آن ها می‌شود.تحقیقات نشان داده است که فعالیت فیزیکی در سنین پایین و ادامه آن در سنین بالاتر باعث کم شدن میزان ناخوشی، مرگ و میر ناشی از امراض قلبی عروقی و دیابت در دوران بزرگسالی می‌گردد. همچنین مزایای روانی بسیاری برای آن ها دارد، از جمله بهبود کنترل بر علائم اضطراب و افسردگی و کمک به رشد اجتماعی آنها با فراهم آوردن موقعیت‌هایی جهت ابراز وجود، اعتماد به نفس، تعامل و تکامل اجتماعی.

متاسفانه سبک زندگی جدید، انسان‌ را به سمت کم‌تحرکی سوق داده است. بچه‌ها کمتر با دوچرخه یا پیاده به مدرسه می‌روند و زمان بیشتری را به تماشای تلویزیون، بازی‌های کامپیوتری و کار با کامپیوتر و موبایل می‌پردازند. داشتن فعالیت در این رده سنی بسیار مورد اهمیت می‌باشد، به ویژه اینکه اگر در این دوره فرد سبک زندگی سالم را انتخاب کند، احتمال حفظ آن در سایر مراحل زندگی نیز بیشتر خواهد بود.

فعالیت فیزیکی مناسب برای رده سنی 5 تا 17 سال

توصیه هایی برای زندگی سالم کودکانمان

از جمله مواردی که برای سبک زندگی سالم می توان به آن اشاره کرد نکات ذیل می باشد :

این توصیه‌ها تمامی بچه‌های رده سنی 17-5 سال را گروه هدف خود قرار می دهند مگر اینکه موردی خاص تحت درمان پزشکی ویژه‌ای باشد. برای بچه‌های معلول و دارای ناتوانی نیز هر زمانی که مقدور باشد باید تحت نظارت متخصص سلامتی به این توصیه‌ها عمل شود. توجه داشته باشید که اگر بچه هیچ گونه فعالیت فیزیکی ندارد، انجام فعالیت فیزیکی کمتر از سطوح توصیه‌شده برای او بهتر از عدم انجام فعالیت می‌باشد. این کودکان باید با فعالیت فیزیکی کم شروع کرده و کم کم مدت زمان، تعداد و شدت این فعالیت را افزایش دهند. حتی در صورتی که بچه‌ها فعالیت فیزیکی زیادی انجام دهند، نشستن یا دراز کشیدن بیش از حد جز در مواقع خواب باید به روش های مختلفی محدود شود.

اینستاگرام دکتر مینا رضایی

استفاده از ابزار الکترونیکی باید برای آنها محدود و به کمتر از 2 ساعت در روز برسد. سعی کنید هدایایی که به آنها می‌دهید مانند طناب بازی، توپ یا بادبادک باشد که فعالیت فیزیکی آنها را تهییج کند. برای تقویت استخوان‌ها و عضلات نیز آنها را ترغیب به فعالیت‌هایی کنید که منجر به استحکام استخوان و تقویت عضلات می‌گردد، مانند پریدن، لی‌لی کردن، بالا رفتن یا آویزان شدن از میله‌های بازی، طناب‌کشی، یا انجام فعالیت‌های سازمان‌یافته مانند رقص، ژیمناستیک و ورزش‌های رزمی.

کوچینگ سلامت سوشانس، یکی از مراکز مدرن و پیشرفته در اصفهان است که با ارائه خدمات کاهش وزن و لاغری از جمله تجویز رژیم غذایی کتوژنیک در خدمت مراجعین گرامی می‌باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36681564 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مردوایج ، نبش چهارراه رسالت جنوبی ، مجتمع مرداویج ، طبقه 4
تلفن : 36681564 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کک و مک صورت چیست؟کک و مک صورت چیست؟

کک و مک صورت یکی از مشکلاتی است که علائم آن معمولاً از سنین نوجوانی پدیدار می‌شوند و این عارضه به دلیل سیر پیشرونده‌ی خود می‌تواند زیبایی شما را به میزان فراوانی تحت تاثیر قرار دهد. کک و مک صورت معمولاً به دلیل ترشّح بیش از حد رنگدانه‌‌های پوستی مختلف همچون ملانین ایجاد می‌شود. ... ادامه مطلب

راز و رمز داشتن تغذیه سالمراز و رمز داشتن تغذیه سالم

برای برخورداری از سلامت جسم، یکی از اولیه مؤلفه ها، تغذیه درست و سالم است. داشتن تغذیه سالم نیاز به رعایت برخی نکات و اصول خاص دارد که در ادامه این مطلب به آنها اشاره می‌شود ... ادامه مطلب

هر چیز آشنا غیر زیبا شناسانه استهر چیز آشنا غیر زیبا شناسانه است

در هنر مدرن، ما چیزهای آشنا را نمی بینیم چون هر روزه با آن زندگی می کنیم و فقط بیگانه ای می تواند آن را حس کند ما در زندگی روزمره هزاران اتفاق را تجربه می کنیم ولی چون جلوی چشمان ما هر روزه اتفاق می افتد و جلوی چشم ما هستند پس آنها را نمی بینیم ... ادامه مطلب

آیا همه افراد می‌توانند هیپنوتیزم شوند؟آیا همه افراد می‌توانند هیپنوتیزم شوند؟

اکثر سوژه های هیپنوتیزم وارد خلسه عمیق نمیشوند اما وارد حالت های نسبی و بسیار مفید افزایش نفوذپذیری میشوند که برای کمک به آن ها در رسیدن به اهدافشان مناسب و کافی است.تاکنون هیچ موردی ذکر نشده که هیپنوتیزم باعث آسیب جسمی یا روانی و خطر شده باشد. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465