دکتر مینا رضایی

BMI چیست؟

مهمترین مقیاس برای تشخیص اضافه وزن، شاخص توده‌ی بدنی یا BMI می‌باشد. این شاخص عموماً به منظور دسته‌بندی اضافه وزن و چاقی در بزرگسالان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که شاخص توده‌ی بدنی برای هر دو جنس و تمام سنین در بزرگسالان یکسان است، مفیدترین مقیاس اضافه وزن و سطح چاقی به شمار می‌آید. با این حال، BMI بایستی به عنوان راهنمای نسبی تلقی شود، زیرا ممکن است معادل چاقی یکسان در افراد مختلف نباشد.

Bmi محاسبه

شرکت سوشانس به عنوان یک سازمان در زمينه صنعت سلامت و تندرستي انسان و محیط زیست با 4 زير شاخه گردشگري تندرستي، تندرستی محل كار، آب درمانی و اسپا در حال فعاليت است. کوچینگ سلامت سوشانس، یکی از مراکز مدرن و پیشرفته در اصفهان است که با ارائه خدمات رژیم درمانی، و بکارگیری روشهایی برای لاغری در خدمت مراجعین گرامی می‌باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36681564 - 031 تماس حاصل فرمایید.

در کودکان، هنگام تعریف اضافه وزن و چاقی بایستی سن آنها مد نظر قرار گیرد. برای بزرگسالان، ارزیابی شاخص توده‌ی بدنی یا BMI ، شیوه‌ی سریعی برای بررسی وزن است. نمودار زیر به شما کمک می‌کند بفهمید آیا از وزن مناسبی برخوردار هستید یا خیر :

نمودار ارزیابی شاخص توده بدنی

وزن خود را از سمت چپ و قد خود را از پایین نمودار پیدا کنید. یک خط از قد و یک خط از وزن خود رسم کنید تا با هم برخورد کنند. نقطه‌ای که این دو خط با هم برخورد می‌کنند محدوده‌ی BMI شما را نشان می‌دهد.همچنین می‌توانید از فرمول زیر برای محاسبه BMI خود استفاده کنید و برای تعیین شرایط وزنی خود به جدول زیر مراجعه کنید.

کیلوگرم وزن مترقد دوم توان = شاخص توده­ ی بدنی

نمودار وزن بدن

شیوه‌ دیگر اندازه‌گیری ریسک سلامتی مرتبط با وزن در بزرگسالان، اندازه‌گیری با متر نواری است که از فاصله بین پایین‌ترین دنده و بالای استخوان ران، تقریباً در امتداد ناف اندازه‌گیری می شود.

دور کمر

ریسک سلامت مرتبط با وزن بدن

1. 2. راه حل

خبر خوب اینکه بسیاری از بیماری‌های مرتبط با وزن قابل پیشگیری هستند، یا حداقل با مصرف مقادیر مناسب مواد غذایی، پرهیز از غذاها و نوشیدنی‌های دارای چربی‌ اشباع زیاد و شکر اضافی و داشتن فعالیت بدنی تا اندازه‌ای قابل برگشت هستند. رعایت عادات غذایی سالم نیز مؤثر است. رژیم‌های غذایی کاهش وزن به ندرت در دراز مدت عملکرد مناسبی دارند. به طور خاص ممکن است رژیم‌های کاهش وزن که مصرف توصیه‌شده‌ی مواد غذایی از تمامی گروه‌ها را محدود می‌کنند، خطرناک باشند. شواهد اخیر نشان می‌دهد، کل انرژی دریافتی کیلوژول است که اهمیت دارد. حتی دریافت مقدار کمی انرژی اضافی به شیوه‌ای منظم می‌تواند موجب افزایش وزن شود.

بهترین روش برای کاهش وزن اتخاذ یک الگوی تغذیه‌ای مغذی و دربردارنده‌ی فعالیت بدنی کافی روزانه است. برای دستیابی و حفظ وزن سالم، وزن خود را به طور منظم کنترل کنید. حداقل ماهی یک بار این کار را انجام دهید. سپس انتخاب‌های غذایی و میزان فعالیت بدنی را بسته به نتایج این شیوه‌ی کنترلی، انتخاب کنید.

آدرس اینستاگرام دکتر مینا رضایی

برای دستیابی به سبک زندگی سالم باید انتخاب‌های مثبت داشته و سلامت خود را کنترل کنید. به زمینه‌های رفاهی خود توجه داشته باشید و تنها بر وزن خود تمرکز نکنید. داشتن احساس خوب درباره‌ی خود برای انجام تغییرات کوچک بسیار مهم و موثر است. البته لازم به ذکر است کاهش معضل چاقی در جامعه، حمایت و تعهد بخش‌های دولتی و خصوصی را نیز می‌طلبد تا با فراهم آوردن مواد غذایی سالم‌تر و امکانات مناسب برای فعالیت و ورزش، مردم را به سوی سلامت و تندرستی بیشتر سوق دهند.

دکتر مینا رضایی بنیانگذار کوچینگ سلامت سوشانس، آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم در زمینه های پوست، زیبایی و لاغری می‌باشند. لطفا جهت تعیین نوبت و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مرکز پوست، مو، لیزر و لاغری دکتر مینا رضایی با شماره تلفن 36681564 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مردوایج ، نبش چهارراه رسالت جنوبی ، مجتمع مرداویج ، طبقه 4
تلفن : 36681564 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آشنایی با ساختمان پوست بدن انسانآشنایی با ساختمان پوست بدن انسان

پوست یک ارگان حیاتی است که بدون آن هیچ موجودی قادر به ادامه حیات نیست. پوست بعنوان وسیعترین عضو زنده بدن، درحقیقت یکی ار پیچیده ترین، جالبترین و پرکارترین اعضاء نیز به شمارمی آید ... ادامه مطلب

اهمیت مو در زیبایی بانواناهمیت مو در زیبایی بانوان

اهمیت مو در زیبایی بانوان و نقش آن در ایجاد اعتماد به نفس در خانم ها بر کسی پوشیده نیست. داشتن موی سالم و درخشان زیبایی بانوان را دو چندان می کند. مو از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. یکی از نکات حائز اهمیت در بانوان نگه داری موهای خود و رسیدگی به آن است ... ادامه مطلب

خلاصه‌ای از رنگ درمانـیخلاصه‌ای از رنگ درمانـی

رنگ درمانی یا کروموتراپی ، تکنیکی است که از قدرت رنگ ها برای تنظیم ارتعاشات بدن و رساندن به طول موج دلخواه استفاده می کند. این تنظیم برای سالم و متعادل نگه داشتن جسم و ذهن مفید است. رنگ درمانی هم جسمی است و هم ذهنی و شامل قرار گرفتن در معرض مستقیم نور رنگی می شود ... ادامه مطلب

تاثیر زاویه سازی فک با تزریق فیلرها در زیبایی چهرهتاثیر زاویه سازی فک با تزریق فیلرها در زیبایی چهره

بازگردانی حجم از دست رفته صورت یا اختلالات مادرزادی به منظور زیبایی هدف زاویه سازی فک و صورت می باشد.همچنین با استفاده از فیلر ها، حتی می توان انتظار از بین رفتن چین و چروک های موجود در نواحی گونه و صورت را داشت. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465