زیبایی یعنی ما شدن

3 جزء اصلی هر انسان

همه ما انسان ها سه قسمت داریم :
‏جسم(body) ، ذهن(mind) ، روح(spirit)

۱-جسم یا بدن

‎معمول ترین بعد سلامتی ، سلامت جسمی است که نسبت به ابعاد دیگر سلامتی ساده تر می توان آن را ارزیابی کرد . سلام جسمی همان عملکرد درست اعضاء بدن است . به عنوان نمونه بعضی از نشانه های سلامت جسمی عبارتست از : ظاهر خوب و طبیعی ، وزن مناسب ، اشتهای کافی ، خواب راحت و منظم ، اجابت مزاج منظم ، اندام مناسب ، حرکات بدنی هماهنگ ، طبیعی بودن نبض و فشار خون و افزایش مناسب وزن در سنین رشد و وزن نسبتا ثابت در سنین بالاتر جسم ما مثل قطار ی است که برای سفر سلامت زندگی به ان نیاز داریم پس برای سلامتی ان باید سرمایه گذاری و تلاش کنیم . قطار معیوب مارا به مقصد نمی رساند.
برای حفظ و ارتقای سلامت نیاز به اطلاعات داریم پس سعی کنید مطالعه کنید اگر از نظر جسمی سلامت خوبی داشته باشید و مطمئن باشید این احساس سلامتی و اعتماد بنفس و امنیت خاطر ان در بخش‌های دیگر زندگی به شما بسیار کمک می‌کند.پس از بدن خود به خوبی مراقبت کنید .

۲-ذهن یا روان

بدیهی است سنجش سلامت روانی نسبت به سلامت جسمی مشکل تر خواهد بود در اینجا تنها نداشتن بیماری روانی مد نظر نیست بلکه قدرت تطابق با شرایط محیطی ، سازگاری فرد با خودش و دیگران ، قضاوت صحیح در برخورد با مسائل ، داشتن روحیه انتقاد پذیری و داشتن عملکرد مناسب در برخورد با مشکلات ،کنترل خشم و حوادث زندگی جنبه مهمی از سلامت روانی را تشکیل می دهد ، نکته دیگری که باید در اینجا به آن اشاره کرد اینکه بسیاری از بیماری های روانی نظیر اضطراب ، افسردگی و غیره بر روی سلامت جسمی تاثیر گذار است و ارتباط متقابلی بین بیماری های روانی و جسمی وجود دارد .

«مراقب افکارت باش که گفتارت میشود ، مراقب گفتارت باش که رفتارت میشود ، مراقب رفتارت باش که عادتت میشود ، مراقب عادت هایت باش که شخصیتت میشود و مراقب شخصیتت باش که سرنوشتت میشود...»
‎تن ز جان و جان ز تن مستور نیست..........................لیک کس را دید جان دستور نیست
ذهن میتونه پرستار ، پزشک ، جراح و حتی جلاد جسم باشه
«صورت گری را از من بیاموز تا نقش خود را باز افرینی »
پس کارگردان ، ذهن است و جسم بازیگر آن .

3 جزء اصلی هر انسان

۳-روح یا معنویت

‎انسان یک موجود ذاتا معنوی است و این یکی از تفاوت های با ارزش ما از دیگر موجودات و از اساسی ترین تفاوت های ما در مسیر رشد و کمال است که بر هر درد بی درمان دواست...
یکی از زمینه های عمده بیماری ها و مشکلات روانی و عوارض جسمی، احساس پوچی ، بیهودگی و تزلزل روحی است که ناشی از فقدان بعد معنوی در افراد است . ایمان ، هدفدار بودن زندگی ، پای بندی اخلاقی ، داشتن حسن ظن و توجه بیشتر به مسائل معنوی زندگی باعث کاهش اضطراب ، تزلزل روحی و عوارض ناشی از آن می شود ، پس باید مثل جسم و روانمان روی این قسمت وجودمان هم کار کنیم و برای ارتقای سطح سلامت ان تلاش کنیم.

آدرس اینستاگرام دکتر مینا رضایی

‎تعادل بین سه بُعد فیزیکی ، روحی و احساسی

شما وقتی بیشترین بازدهی و تأثیرگذاری را دارید که بین جسم و روح و احساس خود تعادل ایجاد کنید نه اینکه تمام مدت کار کنید.
خندیدن، تفریح، کار ، روابط اجتماعی، تغذیه سالم ، ورزش ، خواب، عبادت، با خانواده وقت گذراندن
شما باید به هر ۳ قسمت رسیدگی کنید . شما می توانید ۲۴ ساعت شبانه روز را مشغول عبادت باشید اما از نظر فیزیکی، احساس خوب نداشته باشید . چون بدنتان هم نیاز به رسیدگی دارد.
‎شما می توانید هفت روز هفته ، روزی پنج ساعت را به باشگاه بروید ، اما اگر برای بُعد روحی و احساسی خود وقت نگذارید نمی توانید بهترین نسخه خودتان باشید.
‎حفظ تعادل بین این ۳ قسمت می تواند کلید موفقیت شما شود.

دکتر مینا رضایی بنیانگذار کوچینگ سلامت سوشانس، آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم در زمینه های پوست، زیبایی و لاغری می‌باشند. لطفا جهت تعیین نوبت و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مرکز پوست، مو، لیزر و لاغری دکتر مینا رضایی با شماره تلفن 36681564 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مردوایج ، نبش چهارراه رسالت جنوبی ، مجتمع مرداویج ، طبقه 4
تلفن : 36681564 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
انواع زیباییانواع زیبایی

زیبا چیزی است که از خود انسان نشات می گیرد سوژه یا خود انسان و یا آثار ساخت خود اوست لذت و سودمندی و تفکر حرف اول را می زنند در اینجا انسان خلق نمی شود بلکه خلق می کند و دقیقا از جایی الهام می گیرد که خود را بر جای او نشانده یعنی طبیعت ولی کار او پست تر از کار طبیعت است انسان خلق می کند تا لذت ببرد ... ادامه مطلب

راه های امیدواری بیشتر در زندگیراه های امیدواری بیشتر در زندگی

زمانی که ما دچار شکست بزرگی می‌شویم ، بخش اعظم امیدی که کم‌کم در زندگی به دست آورده‌ایم را از دست می‌دهیم . مانند قدرت اراده ، چشمه‌ی امید ما هم می‌تواند به راحتی خشک و نابود شود . ... ادامه مطلب

اهمیت مو در زیبایی بانواناهمیت مو در زیبایی بانوان

اهمیت مو در زیبایی بانوان و نقش آن در ایجاد اعتماد به نفس در خانم ها بر کسی پوشیده نیست. داشتن موی سالم و درخشان زیبایی بانوان را دو چندان می کند. مو از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. یکی از نکات حائز اهمیت در بانوان نگه داری موهای خود و رسیدگی به آن است ... ادامه مطلب

اهمیت امیدواری در درمان بیماری سرطاناهمیت امیدواری در درمان بیماری سرطان

تحقیقات نشان داده بیماران مبتلا به سرطان که امیدوارترند، تلاش میکنند تا در طی دوره بهبودی معنایی برای زندگی خود پیدا کنند و به دنبال مسیرهای معنوی تازه ای باشند. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465